Vyhněte se těmto potravinám! Podpoříte hubnutí

Rádi byste v průběhu léta shodili nějaké to kilo navíc? Nevíte, jak začít? Kromě toho, že do svého života aktivně zařadíte sport a více pohybu, musíte provést změny i ve vašem jídelníčku. A jelikož vše nejde ze dne na den, je vhodné ze své stravy postupně vynechávat některé potraviny. Jaké by to tedy zpočátku měly být?

Co z jídelníčku naprosto vyřadit?

Snažte ve svém stravování udělat pár změn, které podpoří hubnutí. Stoprocentně ze své stravy vynechte smažená jídla, především hranolky, smažený sýr, hamburgery, prostě vše, co je plné oleje. Tyto fast food potraviny jsou nevhodné pro vaše zdraví a pěkně po nich ztloustnete. Připravit si můžete zdravější verze těchto pokrmů, například zeleninové hranolky v troubě či mleté maso pečené v troubě. Vše se dá zdravěji nahradit. Vynechat se snažte také výrobky z bílého pečiva, zvláště koláče, rohlíky, housky, dorty apod. Nahradit je může tak důležité celozrnné pečivo, pečivo z jiných druhů mouky či bezlepkové varianty. Ze svého pitného režimu také odstraňte limonády a slazené výrobky. Ke zdraví vám postačí čistá voda, bylinné čaje, zelený čaj či občasný šálek kvalitní kávy. Ze své stravy vynechte i smažené brambůrky, přesolené oříšky či tyčinky.

Co omezit?

Ve svém jídelníčku se snažte omezit konzumaci pečiva a průmyslově vyráběných výrobků. Možná vám to na první poslech zní divně, ale ano. Lidé konzumují kupované jogurty, sýry, šunky, pečivo, připravené vločkové kaše a tisíce dalších výrobků. Zkuste si některé potraviny připravit vy sami doma a vyhněte se zbytečně přidaným ingrediencím. Například si vyrobte domácí gnocchi, směs vloček, ořechů a ovoce, granolu, cizrnovou pomazánku či si upečte chléb. Průmyslově vyráběné výrobky totiž ve svém složení skrývají mnoho tajů. Založte svůj jídelníček na zelenině, ovoci, semínkách, oříšcích, celozrnném pečivu, kvalitním masu, luštěninách, bylinkách a koření.