Chorvatsko je oblíbenou destinací k trávení dovolené. Co při návštěvě nevynechat?

Když se většina lidí rozhoduje, kde bude trávit letní dovolenou u moře, bývá Chorvatsko nejčastější volbou. Chorvatsko má všechny aspekty, proč je tak oblíbenou destinací. Azurové moře, nekonečné oblázkové pláže, přijatelná vzdálenost, nízké ceny, vyžití pro děti, adrenalinové sporty, krásná příroda a bohatá historie jsou jen základními lákadly. Dovolená v Chorvatsku může být velmi všestranná, záleží jen na vás, jakou cestou se vydáte – luxusní, odpočinkovou, dobrodružnou, poznávací apod. Zkuste naše tipy, kam se Chorvatsku podívat.

Pula

Pula, která se nachází na jižním cípu poloostrova Istrie v Jaderském moři, je oblíbenou destinací, která přitahovala turisty již ve starověkých římských dobách, kdy fanoušci proudili do městského amfiteátru, aby sledovali zápasy gladiátorů. Pula, která byla po staletí ovládána různými vládními mocnostmi, dnes patří Chorvatsku a je nejlépe známá pro své bohatství římských ruin a směsici kultur. Pokud patříte mezi milovníky historie, je Pula rozhodně místem, které byste měli navštívit.

Zadar

Tři tisíce let staré město ležící na krásném pobřeží bohatém na historii jistě přitahuje turisty. Takovým městem je Zadar, který se nachází na chorvatském severním pobřeží Dalmácie. Zadar by se dal nazvat ideálním turistickým útočištěm, protože nabízí spoustu možností kulturního vyžití a poznání chorvatské historie. Navzdory tomu není Zadar přeplněn turisty jako je tomu u jiných měst. I tak je snadné sehnat ubytování i když se vydáte do Chorvatského Zadaru na vlastní pěst.

Web ubytovanivchorvatsku.cz zprostředkovává ubytování přímo od majitelů apartmánů, hotelů a penzionů nejen v Zadaru, ale po celém Chorvatsku, včetně jeho ostrovů.

Když přemýšlíte, kam na dovolenou k moři, může být dovolená v Chorvatsku to pravé.