Jaké nápoje podporují hubnutí?

Snažíte se zhubnout, ale rádi byste tento proces trochu více urychlili? Dopřejte si nápoje, které hubnutí podporují a vaše cesta k vysněné postavě bude díky nim snazší. Jaké nápoje tedy zařadit do jídelníčku?

Zelený čaj

Jednoznačně je to zelený čaj, u kterého byly prokázány účinky na podporu hubnutí a detoxikaci organismu. Ať už si dopřejete zelený čaj s citronem, mátou a kostkami ledu či si pořídíte matcha prášek, který můžete přidat do svého smoothie či si připravit matcha latte. Matcha je vlastně prášek z kvalitního zeleného čaje z Japonska. Listy čaje jsou sušeny a poté namlety. Prášek se přiváží až k nám a vy si z něj můžete připravit chutný zelený čaj se silnými detoxikačními účinky.

Voda s citronem

Do svého jídelníčku byste měli zařadit také vodu s citronem, který podporuje hubnutí. Voda s citronem může klidně nahradit odpolední kávu, jelikož povzbuzuje organismus a nabíjí ho vitamíny. Dopřejte si vodu s citronem jako svou denní rutinu.

Smoothie každé ráno

Při hubnutí je dobrou volbou také konzumace smoothie. To může být zdravou snídaní či svačinou. Přidat do něj navíc můžete jen zdravé ingredience a další přísady, které podporují hubnutí, jako je zázvor, chilli, skořice či pepř. Připravte si ovocné smoothie s trochou mandlového mléka a skořicí nebo zeleninové smoothie s koriandrem a špetkou chilli. Smoothie navíc dobře zasytí a můžete jej obohatit o protein, semínka či oříšky.

Zázvorový čaj či limonáda

Jelikož zázvor velmi účinně podporuje hubnutí, nastartuje metabolismus a skvěle chutná, je vhodné si z něj připravit domácí limonádu či čaj. Na limonádu budete potřebovat jen vodu, zázvor, trochu medu, popřípadě nějaké bylinky, ať už je to máta či tymián. Zázvorový čaj vás zase zahřeje na podzim a v zimě je skvělou prevencí nachlazení.