Způsoby, jak při cvičení zůstat motivovaný a nevzdat to

Rozhodli jste se udělat něco pro své zdraví a počáteční nadšení rychle upadá. Hledáte stále více výmluv, proč si dnes nezacvičit nebo nejít zaběhat? Výsledky se nedostavily, tak rychle, jak očekáváte? „Zítra určitě půjdu.“ říkáte si čím dál častěji před spaní? Možná jen potřebujete to správné „nakopnutí“ a jeden z našich tipů by mohl být tím správným popostrčením směrem.

Řekněte o svém plánu ostatním

Zmiňte se před přáteli, rodinou, že jste rozhodli cvičit a dosáhnout hezčího těla. Slib před ostatními vás donutí ho dodržet. Jinak se jistě dočkáte mnoha rýpnutí a poznámek na vaše selhání. Jenže vy jim to natřete a svého cíle dosáhnete.

Poslouchejte hudbu

Nedávná studie Severoamerické asociace pro studium obezity zjistila, že ženy se budou s větší pravděpodobností držet cvičebního programu, pokud budou poslouchat hudbu při cvičení nebo běhu. Pusťte si hudbu jen tak a vaše tělo si o pohyb samo řekne. Spalujte kilojouly, posilujte, zpevňujte svaly, budujte si cestu k úžasnému tělu a to vše při poslechu své oblíbené hudby.

Investujte do sebe peníze

Kupte si na novou životní etapu nové sportovní oblečení, objednejte si cvičební program nebo zaplaťte kurzy tance. Investovaných peněz vám bude líto a bude vás to nabádat ke splnění vašich cílů.

Dívejte se do zrcadla

Studie v International Journal – Poruchy příjmu potravy  zjistila, že zírat na své tělo v zrcadle a dusit obvyklou kritiku může zlepšit váš obraz těla a inspirovat vás i nadále ke zdravému stravování. Vyhněte se používání jakýchkoli záporně nabitých slov. Například místo toho, abyste si řekli: „Mám obrovský zadek,“ řekněte: „Můj pas je díky mým křivkám útlý.“

Najděte si „parťáka“

Říká se, že ve dvou se to lépe táhne a podpora ve zdravém životním stylu není výjimkou. Připojte se k další skupině nadšenců a vzájemně se podporujte a chvalte ve svém snažení a za dosažené výsledky. Nic vás tak nenakopne, jako viditelné výsledky, které vám ostatní pochválí.