Dopřejte si pravidelný běh. Zhubnete, posílíte kondici a zlepšíte si náladu

Pravidelné běhání doporučujeme zařadit do týdenní sportovní rutiny každému, kdo rád sportuje a nemá problémy s pohybovým, popřípadě kloubním aparátem. Běh je skvělým způsobem, jak se udržovat v celkově dobré kondici, spálit přebytečné tuky a dbát o dobrou náladu. 

Posílení vytrvalosti

Pravidelným běháním posilujete nejen svou kondici, ale také vytrvalost. Tím, že zdoláváte stále vzdálenější cíle se posilujete nejen po fyzické stránce, ale také psychické. Učíte se disciplíně a vytrvalosti v něčem, čeho chcete dosáhnout. Běh má také celkově pozitivní vliv na váš psychický stav.

Zhubnete!

Běhání vám také zaručí zhubnutí přebytečným kil, jelikož se během běhání zapojují všechny velké svalové partie na vašem těle. Běh napomáhá i vašemu kardiovaskulárnímu systému, jelikož se účinně prokrvuje celé tělo a roztahují cévy. Samozřejmě běh není vhodný pro všechny osoby, některé běh prostě neosloví, jiné mají problémy s klouby. V takovém případě si vyberte jiný sport, například plavání či jízdu na kole.

Aktivní relaxace

Běh je také skvělým způsobem aktivní relaxace, zvláště pokud si ho dopřejete venku v přírodě. Běh na běžícím páse v posilovně není to pravé, jelikož jen chabě napodobuje podmínky opravdového běhu v terénu. Dopřejte si běh po stezce lesem či v parku. Vaše tělo dostane zabrat a vaše mysl bude uvolněná.

Těžké začátky

Každé začátky ve sportování jsou těžké a ani u běhu tomu není jinak. S běháním je nejlepší začít na jaře nebo na podzim, kdy je počasí příznivé. Během zimy si dopřejte běh spíše na běžícím páse a v létě jedině ve večerním hodinách či brzy ráno. Patříte-li mezi začátečníky, začínejte nejdříve chůzí, kterou budete postupně prokládat během a přidávejte si na vzdálenosti. Myslete na to, že s během je důležité začínat postupně a nenechte si hned na začátku běh zošklivit tím, že to přeženete.