Nebaví vás sport? Zhubnout můžete i chůzí

Chůze je jednou z nejbezpečnějších forem cvičení. V závislosti na tom, jak často a jak hodně chodíte, můžete zhubnout 0,5 kg týdně i více. Za pět měsíců můžete zhubnout i 20 kg, aniž byste navštívili posilovnu nebo se potili při běhu.

Jak zhubnout chůzí

Počet kalorií, které můžete spálit chůzí, je určen vaší tělesnou hmotností a rychlostí chůze. V průměru, pokud budete chodit tempem 6,5 km za hodinu (klasické tempo), můžete spálit zhruba 400 kalorií za hodinu.

Používejte krokoměr

Pokud se snažíte zhubnout prostřednictvím chůze, jednou z nejlepších věcí, které můžete udělat pro zvýšení šance na úspěch pro vaše úsilí je jít ven a koupit kvalitní krokoměr. Krokoměr je užitečné zařízení, které připojíte k oblečení v blízkosti oblasti kyčlí. Je lehký a má celou řadu funkcí. Hlavním rysem je počítání kroků, které podniknete během tréninku nebo po celý den. Chcete-li zjistit, kolik kilometrů potřebujete navíc k účinnému hubnutí, musíte zjistit, kolik jich právě chodíte. Tímto způsobem budete vědět, jestli potřebujete zvýšit počet kroků nebo vzdálenost každý den a mohli brzy vidět rozdíl na váze.

Kolik kroků je potřeba k hubnutí?

Každý člověk by měl ujít přibližně 3500 kroků za jeden km, tím spálíte asi 150 kalorií.  To znamená, že krokoměr vám pomůže sledovat vaše kroky, kolik kilometrů dosáhnete každý den a kolik kalorií spálíte. To vám také pomůže, pokud nemáte čas na cvičení. Můžete jednoduše přidat kroky do svého denního režimu. Chcete-li zhubnout alespoň 0,5 kg týdně, musíte ujít alespoň 10 000 kroků denně.

Tipy, jak přidat kroky do svého dne

  • Vystupte z autobusu o zastávku dříve a jděte po zbytek cesty domů nebo do práce pěšky
  • Zaparkujte své auto dále od cíle a kousek se projděte
  • Pěšky na místo určení, místo využití auta nebo autobusu
  • Místo jízdy výtahu běžte po schodech
  • Projděte se s dětmi do školy