Testosteron – jak zvýšit jeho hladinu v těle?

Testosteron je pro lidské tělo důležitý a tolik potřebný hormon, který se v lidském těle tvoří obvykle automaticky a to ve varlatech a nadledvinkách. Ač je často spojován s muži, není to jen a pouze mužský hormon, v těle ho mají také ženy. A mají ho v těle také zvířata. Kdysi se o něm říkalo, že je to hlavně pohlavní hormon, který má vliv především na sexualitu – především kvalitu erekce, chuť na sex nebo výdrž při něm. Testosteron nemá vliv pouze a jen na tuto stránku, ovlivňuje více věcí v lidském těle. Jaké?

Kde funguje testosteron?

Správná hladina testosteronu není automatická, může se objevovat jeho nedostatek a v tom případě můžete sáhnout po vitamínech pro muže, které hladinu vyrovnají. Tento hormon je důležitý pro mnoho dalších funkcí v těle. Například:

  • funkce libida
  • tvorba spermií
  • nárůst svalů
  • síla kostí
  • změny hlasu

Testosteron můžete přirozenými způsoby zvýšit. Jak na to?

Správná tělesná hmotnost

Ta je u každého člověka jiný, závisí na spoustě faktorech. Obezita nebo nadbytek kilogramů může mít za následek nízkou hladinu testosteronu. Pokud vás trápí nějaké kilogramy navíc, je důležité se zaměřit na stravu, cvičení a vůbec celkový životní styl, ke kterému můžete přidat například testosteronové tablety TST BOOSTER.

Zdravá strava

V boji s kilogramy navíc vám pomůže zdravá a vyvážená strava, která také do jisté míry umí ovlivnit tento hormon. Optimální hladina nemá ráda, když „experimentujete“ s dietami všeho druhu, nezdravými potravinami nebo přejídáním. Zaměřte se na vyvážený příjem bílkovin, sacharidů i tuků.

Cvičení

Jde ruku v ruce s jídlem k vaší optimální váze. Do cvičení a vůbec celkového pohybu se řadí jakékoliv cvičení, protože pohyb je správný pro vaše tělo. Chcete-li se však zaměřit na zvýšení testosteronu, pak je dobrou volbou silové nebo intenzivní tréninky. K němu můžete doplnit přírodní potravinový doplněk pro muže, který naleznete na tstbooster.cz.