Jak a čím tělo hydratovat během sportování?

Zvláště během letních měsíců a horkých dnů je důležité lidský organismus dostatečně hydratovat. U každého je samozřejmě potřeba vody individuální na základě fyzické aktivity, váhy, zaměstnání apod. Co však pít během sportování? A jak často?

Jak často pít?

Abyste se vyhnuli dehydrataci a následné bolesti hlavy po cvičení, měli byste aspoň hodinu před cvičením začít tělo hydratovat, zvláště pokud vás čeká náročné cvičení venku. Během cvičení byste také měli pít vodu pravidelně, ale záleží na daném sportu. Vždy však stačí několik doušků, ale řiďte se podle toho, co vám říká vaše tělo.

Tekutiny během hubnutí

Pokud se snažíte zhubnout, vyhněte se slazených nápojům, které obsahují rychle vstřebatelné cukry. Nejlepší volbou je čistá voda, kterou budete doplňovat o vodu minerální, která je prevencí vzniku křečí a bolestí svalů. Zvláště pro osoby, které posilují a pravidelně sportují, je minerální voda důležitá.

Voda z mladého kokosu

Dobrou volbou pro vás může být i voda z mladého kokosu, kterou dnes seženete i u nás. Voda z mladého kokosu se označuje za přírodní iontový nápoj, který dodá do vašeho těla zpět vypocené elektrolyty, dodává minerály a také skvěle chutná. Pokud budete kupovat kokosovou vodu balenou, pečlivě čtěte přidané ingredience, aby šlo opravdu o čistou kokosovou vodu bez přidaného cukru. Nepleťte si také kokosovou vodu s kokosovým mlékem. Kokosová voda je naprosto přírodní látkou, která vzniká v mladém kokosu. Jde o čistou formu tekutiny, která je nesmírně příznivá pro lidský organismus. V asijských zemích si ji dopřávají s naprostou běžností, ale u nás se stala trendem v oblasti zdravého stravování. Zajímavé je, že se kokosová voda opravdu vyrovná kupovaným iontovým sportovním drinkům, navíc nezatěžuje trávení. Výhodou je také to, že je zcela přírodní a neobsahuje žádné umělé látky.