Jaké zásady dodržovat při sportování během horkých letních dnů?

Léto již oficiálně začalo, i když nám svou sílu ukazuje již dobrý měsíc. Horko a slunce nám dává pěkně zabrat i během venkovního cvičení. Pokud budete dodržovat některé zásady, stane se pro vás letní cvičení oblíbeným a také bezpečným. 

Hydratace organismu

Během sportování v létě je velmi důležitý pitný režim, a proto byste již minimálně hodinu před samotným sportem měli začít s hydratací organismu. Nezapomeňte si ani láhev s vodou přibalit sebou na cesty. Nejlepší je chladná voda, bez sladidel a bublinek, případně iontový nápoj. Jako ten vám poslouží i přírodní voda z mladého kokosu.

Vhodný čas a prostor

Velkou roli hraje také to, kdy a v kolik hodin cvičíte, běháte, jezdíte na kole apod. Vybírejte si spíše ranní hodiny či podvečer pro své letní aktivity, kdy již slunce nemá takovou sílu. Minimálně mezi 11 a 15 hodinou se náročnějším sportovním aktivitám vyhýbejte. Vybírejte si také vhodný prostor, místo, kde je dostatek stinných míst. Například při běhání vybírejte cestu, která je spíše ukryta pod korunami stromů než asfaltovou cestu bez stinného místa.

Sportovní oblečení

Při sportování v každém ročním období je důležité se vhodně obléci. I přes léto je důležité dbát na vhodné sportovní oblečení. Volte vzdušné lehké oblečení, které bude prodyšné a bude dobře odvádět pot. Vybírejte také oblečení světlých barev, které vás ochrání před slunečními paprsky. Nejvhodnější možností je funkční oblečení s podporou ventilace vzduchu, takový druh oblečení účinně ochlazuje tělo. Hodit se vám jistě budou i funkční ponožky,  sluneční brýle, popřípadě vhodná pokrývka hlavy.

Vodní sporty

V létě máte také jedinečnou šanci vyzkoušet vodní sporty. Skvělou volbou je plavání, cvičení ve vodě či windsurfing. Voda vás příjemně ochladí a dává vám možnost vyzkoušet nové sporty. Nezapomeňte jen na ochranný krém s UV filtrem.