Přidejte do svého jídelníčku koření, které účinně podporuje hubnutí

Přemýšleli jste někdy nad tím, že některé druhy koření umí skvěle nastartovat váš metabolismus a podpořit hubnutí? Ano, nejedná se o žádné kouzlo, ale reakci ve vašem těle, které způsobí obsažené látky v daném koření. Přidejte jej do svého jídelníčku a podpořte hubnutí přebytečných kil.

Posypejte skořicí

Skořice má skvělé zahřívací účinky, možná právě proto ji tak hojně konzumujeme v zimním období, ale i během letních měsíců bychom si ji měli dopřávat, zvláště pokud chceme zhubnout. Skořice je přirozeně sladkou a skvěle se hodí do ranní kaše, smoothie či bílého jogurtu. Dopřejte si lžičku skořice za den v jednom z pokrmů, podpoříte tím hubnutí.

Nezapomeňte na chilli

Chilli je díky obsahu kapsaicinu skvělou volbou při hubnutí. Přirozeně zahřívá organismus a je prevencí kardiovaskulárních onemocněních, jelikož rozšiřuje cévy. Dopřávejte si ho pravidelně, ale s mírou. Přidat ho můžete do různých slaných pokrmů, polévek či míchaných vajíček. Chilli také zahání stálou chuť na sladké. Ideální je kostička hořké čokolády s chilli.

Klasika v podobě pepře

Nesmíme zapomenout ani na pepř, který přidáváme do spousty slaných pokrmů. I klasický pepř zahřívá a podporuje proces hubnutí kil. S trochou pepře nikdy nic nezkazíte, přidat jej můžete do míchaných vajíček, na toust s avokádem, do tuňákového salátu či polévek. Kombinovat můžete různé druhy pepřů, aby byl váš pokrm barevnějším.

Hřejivý zázvor

Zázvor se stal proslulým svými účinky na hubnutí. Látka gingerol, podobná kapsaicinu, zahřívá organismus, nastartuje metabolismus a podporuje hubnutí. Díky zázvoru se budete také déle cítit sytí a nebude vás honit chuť na sladké. Dopřejte si domácí zázvorovou limonádu, zázvorový čaj či jej přidejte do svých pokrmů, zvláště do asijských jídel. Zázvor se používá také zvnějšku a je skvělým bojovníkem proti celulitidě.