Sport v těhotenství je důležitý aneb jaké sporty můžete vykonávat II.

V předchozím článku jsme se zmínili o tom, proč je pohyb pro těhotné ženy důležitým. V dnešním článku si posvítíme na sporty, které mohou těhotné ženy vykonávat, kromě chůze je to…

Outdoor lekce

I v České republice již existují outdoor lekce pro těhotné maminky. Vyhledat si o nich více informací můžete na webu. Cvičení většinou probíhá od jaro do podzimu v parcích a dalších místech po celé republice. Při cvičení dochází ke kombinaci svižné chůze, posilování, komepenzačních cviků, strečinku a zaměření se na správné dýchání. Velkou výhodou tohoto cvičení je pohyb na čerstvém vzduchu. Pokud již jedno dítě máte, můžete ho vzít v kočárku sebou.

Cvičení zaměřující se na tělo i duši

Takovými sporty je například pilates, tai-či, ale především jóga. Tyto sporty se zaměřují nejen na fyzickou stránku, ale i na relaxaci a mysl. Pokud nepatříte zrovna mezi vytrénované ženy, které vykonávaly sport již před samotným těhotenstvím, můžete začít v těhotenství třeba těmito sporty. Přináší vám klid, prožívání a zaměření se jen na sebe. Naučíte se správně dýchat a uvolnit svou mysl. Správné dechové praktiky se vám budou hodit především při dlouhém porodu.

Jděte si zaplavat

Plavání je ideálním sportem pro těhotné, snažte se jen vyhnou přírodním nádržím a bazénům a vybírejte si koupání podle typu ošetření vody. Nejvhodnější jsou bazény určené pro plavání těhotných žen či maminek s miminky. Zkusit můžete také cvičení ve vodě pro těhotné ženy, například pilates ve vodě.

Cvičení na míči

Klasickým cvičením pro těhotné ženy je cvičení na míči. Tento druh cvičení je doporučován také lékaři. Nejedná se ani tak o posilování jako o lehké pohupování na míči, během kterého posilujete svalstvo a uvolňujete napětí v oblasti pánve. Bude se vám hodit i u porodu, jelikož zmírňuje bolestivé kontrakce a pomáhá miminku rotovat a správně sestoupit do porodních cest.