Piloxing: Sport, který kombinuje prvky z boxu a pilates

Rádi zkoušíte nové sporty či cvičební metody? Potom pro vás máme tip na sport, který je vhodný především pro ženy a dívky. Jedná se o piloxing, sport, který kombinuje cvičební prvky z pilates a boxu. I když vám může přijít, že jsou tyto dva sporty navzájem nespojitelné, celkem jejich spojení funguje. Seznamte se s piloxingem.

Vznik piloxingu

V Čechách je piloxing celkem novinkou. Tento sport vznikl v Kalifornii, kde švédská sportovkyně Viveca Jensen spojila dvě na první pohled nespojitelné cvičební metody. Jelikož se Viveca Jensen sama profesionálně věnovala kulturistice, boxu, baletu a byla také instruktorkou pilates, mohla cvičební obou sportu zajímavě spojit.

Kombinace boxu a pilates

Jemný pilates a dynamický box, možná vám to na první pohled opravdu přijde nemožné, ale spojit se určité prvky cvičení opravdu dají. Piloxing je založen na pilates, sportu, který má zvyšovat pevnost a pružnost svalů a má podpořit váhový úbytek, naopak box vyžaduje tělo zpevněné, jde v něm o neustálé poskakování, vysoké tempo a přesné údery. Piloxing se postaral o spojení pohybů, které protahují tělo, ale i vám účinně pomohou spálit přebytečná kila. Během piloxingu se střídají rychlé silné údery jako v boxu a kontrolované pomalé pohyby. V průběhu cvičení máte navíc na rukou půlkilové zátěže v podobě rukavic.

Sílové a aerobní cvičení

I když je piloxing cvičením silovým, působí i jako aerobní trénink. Pokud jste viděli některá z videí, na kterých je piloxing cvičen, můžete si všimnou ladných pomalých pozic, které připomínají balet, ale i energické cviky přebrané z boxu. Piloxing se cvičí na energickou hudbu, na kterou se cvičí a tak trochu “tancuje”. Piloxing se pro ženy stává energických dopingem, který je doslova vyburcuje a pomáhá vyčistit hlavu. Během piloxingu pracujete na zpevnění břišních svalů, zmenšení objemu stehen a hýždí, posilujete svou kondici a správné držení těla. Díky prvkům z pilates podporujete také flexibilitu.