Osvědčené spalovače tuků: Jaké mezi ně patří?

Podpořit spalování tuků je dobrou volbou, pokud chcete rychle a účinně hubnout. Jaké suplementy však vybrat, abyste spalování tuků opravdu účinně podpořili?

Efedrin a kofein

Tyto dva suplementy je vhodné užívat před aerobní částí tréninku. Jsou dvojkou, která vaše hubnutí účinně podpoří. Efedrin pochází z rostliny Ephedra a má skvělou vlastnost, a to, že dává přednost spalování tuků před sacharidu a též urychluje metabolismus. Poku užíváte efedrin a kofein pospolu, násobí se jejich účinek.

Pyruvát

Zajímavé je, že pyruvát je přirozenou součástí metabolismu sacharidů v lidském organismu. Tento sumplement je vyráběn jako sůl sodná, draselná či vápenatá. V lidském těle se mění na kyselinu mléčnou a aminokyselinu alanin. Tyto látky se snadněji spalují než svalové bílkoviny, tudíž chrání před jejich odbouráváním. Puryvát účinně urychluje metabolismus, ale dbá o zachování svalové hmoty.

Kyselina gama-linolová (GLA)

Tato kyselina je obsažena v oleji lisovaného ze semen brutnáku lékařského, lnu či pupalky dvouleté. Jedná se o esenciální mastnou kyselinu, která podporuje odbourávání tuků, jelikož přispívá k tvorbě prostaglandinu, hormonu, který má zesilující účinky na růstový hormon. Oba tyto hormony jsou regulátory metabolismu tuků.

Větvené aminokyseliny BCAA

Tyto aminokyseliny chrání svalovou tkáň a podporuje odbourávání tuků. Pokud se totiž během diety sníží přívod tuků a sacharidů, tělo začíná spotřebovávat energii z podkožního tuku, ale bohužel i ze svalových bílkovin. Větvené aminokyseliny byste si měli dopřávat před tréninkem. Jsou totiž dodatečným energetickým zdrojem, který chrání svalovou tkáň před spalováním energie.

Fenylalanin

Další z aminokyselin, která podporuje spalování tuků. Narazit na ni můžete ve dvou formách, L- a DL- fenylalanin. Z těchto dvou je však účinný jen L-fenylalanin, ten byste měli užívat na lačný žaludek. Tato aminokysleina povzbuzuje tvorbu norepinefrinu v mozku, který upřednostňuje podporu spalování tuků před sacharidy.