Dopřejte si cvičení ve dvou aneb jaké sporty jsou ideální pro páry

Rádi byste se svým partnerem začali společně sportovat? Přemýšlíte, jaký sport je ideální právě pro vás? Jak vybrat ten správný sport a jaké sporty se hodí pro páry, se dozvíte v dnešním článku.

Společné zájmy

Mít se svým partnerem alespoň jeden společný zájem je skvělé. Samozřejmě nemusíte všechny své koníčky sdílet se svým partnerem, ale mít společnou oblibu alespoň v jedné činnosti může utužit váš vztah. Nejenže se společně s partnerem udržujete v kondici, ale podporuje se navzájem a lépe najdete společnou řeč.

Rozmyslete si

Před výběrem vhodného sportu s partnerem proberte, jaké jsou vaše fyzické a časové možnosti. Vyberte si sporty, které budou vyhovovat vaší fyzické kondici. Pokud začínáte se svým partnerem tzv. od nuly, začínejte se sportováním postupně, abyste si k němu hned nevytvořili odpor. Ideální pro začátečníky je například běh. Začínat můžete jen klasickou chůzi, poté ji prokládat během a nakonec můžete se svým partnerem pravidelně běhat. Důležité si je také promyslet, za jakým cílem budete sport vykonávat. Chce zhubnout, zlepšit si kondičku nebo najít aktivní formu relaxace? Pokud si chcete během sportu například i popovídat, vybírejte sporty, které sebou nenesou takovou zátěž, viz cvičení ve fitness, plavání, pravidelná chůze.

Venkovní aktivity

Velkou skupinou jsou tzv. outdoor aktivity vhodné pro  páry, do kterých řadíme jízdu na kole, běh, chůzi či jízdu na in-line bruslích. Během těchto sportů skvěle spalujete kalorie, zvyšujete svou aerobní aktivitu, posilujete svaly atd., ale posilujete i vzájemnou důvěru, motivujete se a podporujete. Při nižším tempu si můžete během sportování také povídat. Tyto sporty jsou také skvělé v tom, že se stávají dobrým způsobem objevování a získávání nových zážitků. Jízdu na kole můžete například spojit s objevováním kulturních památek, zajímavých míst, návštěvou známých či si užívat relaxaci v přírodě.