Co nezapomenout do posilovny?

Návštěva posilovny je tak specifická činnost, že pokud si doma něco zapomenete, můžete se rovnou vrátit. Samozřejmostí je sportovní výbava. Jaké další věci by se mohly hodit?

Sportovní oblečení

Ať už se jedná o pánské tepláky do fitka, případně oblečení celkově , bez něj se v posilovně rozhodně neobejdete. Je samozřejmostí, že do posilovny nepůjdete v obleku nebo dámy v šatech. Jaké sportovní oblečení vůbec zvolit? Je vtom nějaký rozdíl, jestli si vezmu tyto tepláky nebo tyto kalhoty? Ano je.

Do posilovny bychom si na cvičení měli pokud možno brát kvalitnější věci. Kvalitnějšími se rozumí to, že takové oblečení udrží v teple klouby. Teplo v posilovně? Zní to paradoxně, ale pokud máte klouby pěkně v teple, lépe předcházíte nechtěným zraněním. To ale neznamená, že byste nemohli jít cvičit v kraťasech. V dnešní době je k sehnání neuvěřitelné množství oblečení na sport. Tepláky na cvičení, pánské a dámské mikiny do posilovny, tílka, dámské leginy na cvičení.

Další a hlavní součástí outfitu do posilovny, jsou boty. Boty by měli být kvalitní a úplně nejlépe takové, které jsou do posilovny určené. Samozřejmě do takových bot je nutná i trocha investice. Pokud do bot nechcete investovat více, než je nutné, postačí vám boty s plochou podrážkou. Plochá podrážka je vhodná proto, že zatížíte všechny body nohy. Boty, které nejsou ploché, mohou způsobit, že je například vyvíjen větší tlak na kolena a to není žádoucí.

Dostatek tekutin je základ

Nejdůležitější věc, kterou u cvičení vůbec musíte dělat, je pít. Naopak to nesmíte zase přehánět a všeho s mírou. Postačí vám jedna láhev pití. Ve většině posiloven je také bar, kde vám nabídnou nejen vhodný nápoj, ale také vám poradí.

Co byste to byli za sportovce, kdybyste vyrazili do posilovny bez ručníku? Tato věc je naprostou a nedílnou součástí našeho potícího se výletu. Ručník však nenosíme pouze proto, aby nám po čele nestékal pot. Ručník je velmi důležitý i pro posilovnu. Na přístrojích jsou většinou kožené potahy, které pot sportovců může poškodit. Nehledě na to, že to je hlavní věc z pohledu hygieny.

Co na zpříjemnění?

Pokud máte rádi u pohybu hudbu, určitě si nezapomeňte sluchátka. Při hudbě se budete lépe koncentrovat a nebudou vás rušit zvuky okolo. Sluchátka vybírejte pečlivě. Pokud vám budou při každém pohybu padat z ucha nebo vám jakkoliv bránit, jejich funkce se mine účinkem.

Na cvičení si můžete také vzít například notýsek, kam si budete pečlivě zapisovat svoje cviky. Někteří také někteří nosí časovač, aby měli přehled o jejich přestávkách mezi sériemi. Absolutním základem je ale výše zmiňované oblečení. Pořiďte si kvalitní dámské legíny do fitka, pokud jste muži, nezapomeňte na kalhoty či pánské trička na cvičení. Taška do fitka je také nezbytným pomocníkem.