Chystáte se do Chorvatska?

Rozhodli jste se trávit dovolenou v Chorvatsku a stále nevíte, jakou destinaci si vybrat? Chorvatsku patří mezi nejoblíbenější země, kde se lidé rozhodnou trávit své dny volna a Češi patří mezi rekordmany v návštěvnosti této krásné země. Nízké ceny a krátká vzdálenost jsou hlavními faktory při výběru dovolené Čechů a Chorvatsko nabízí nejen to, ale mnohem více.

Pevnina s mnoha ostrovy u Jaderského moře

Azurové Jaderské moře nebo-li Jadran obklopuje pevninskou část Chorvatska a leží v něm všechny Chorvatsko ostrovy, z nichž největšími jsou ostrovy Krk a Cress. Ostrov Krk se nachází v Kvarnském zálivu a hlavním centrem je stejnomené město. Ostrov je od roku 1980 propojen s pevninou Krčki mostem, který je dlouhý 1430 metrů.

Objevte krásy ostrova Krk

Na ostrově Krk se nachází dvě jezera Jezero a Ponikve a nejvyšším bodem je hora Obzova, která je v jižní části ostrova. Na horu vedou tři turistické stezky a po jejich zdolání se vám naskytne nádherná výhled nejen po samotném ostrově, ale také na pevninu a ostrov Rab.

Kulturním centrem dění a místem plným historických památek je město Krk, ovšem oblíbeným letoviskem turistů je obec Njivice, která se nachází na severozápadním pobřeží ostrova Krk. Njivice se nachází poblíže městečka Omišalj, kde je také letiště. Kolem letoviska se můžete kochat neporušenou divokou přírodou a užívat si koupání v Jaderském moři. Pokud jste příznivci kultury a máte rádi koncerty a různá představení, nebudete se v Njivici zaručeně nudit. Kromě kultury nabízí letovisko mnoho sportovního vyžití, nejen na moři.

Kde hledat ubytování?

Ubytování v Chorvatsku hledat během sezóny nemusí být tak snadné, jak si myslíte. Můžete zkusit jet a zkusit to nebo si zařídit ubytování přes některou cestovní kancelář, kde o mnoho přeplatíte. Na webových stránkách ubytovanivchorvatsku.cz můžete vybírat z velké nabídky ubytování v apartmánech, bungalovech a hotelech, kde je u nich uvedený kontakt přímo na majitele objektu.