3 argumenty hovořící ve prospěch používání filtrační konvice

Teče vám doma z kohoutku tvrdá voda? Anebo je vaše pitná voda plná chlóru a vůbec vám nechutná? Nechce se vám kupovat balenou vodu? Každý si najde své důvody pro filtraci vody v domácnosti. Tím nejjednodušším přístupem, kterým zajistíte členům své domácnosti čistou přefiltrovanou vodu je pořízení filtrační konvice. Ta vypadá na první pohled jako džbán, jen je vyrobena z plastu. Uvnitř konvice je umístěno její srdce, filtrační patrona nejčastěji s obsahem aktivního uhlí, které se postará o zlepšení kvality vaší vody.

Výhody použití filtrační konvice

Voda z filtrační konvice neobsahuje sice nežádoucí příměsi, zato v ní zůstávají látky pro tělo potřebné, soli a minerály, bez nichž by naše tělo jen stěží mohlo fungovat. Právě to je obrovská výhoda použití filtrační konvice, která na rozdíl od jiných systémů dokáže zachovat přirozené složení vody a v některých případech za použití patřičných filtrů dokonce minerály do vody navíc dodat.

Proč si filtrační konvici pořídit?

1.      Cenově dostupné praktické řešení

Filtrační konvice není drahá, obvykle ji seženete v cenách v řádech nižších stokorun. Pořídit si filtrační konvici tedy může téměř každý, tedy i ten, kdo nemá možnost investovat do filtrace vody v domácnosti vyšší finanční prostředky. Konvici seženete v různých objemech, velikostech i barvách, není tedy problém přizpůsobit ji velikosti domácnosti, ale i barevnému ladění interiéru. Koneckonců taková filtrační konvice může velice dobře fungovat také jako moderní doplněk kuchyně nebo kanceláře. Jediné, na co nesmíte zapomenout, je měnit ve filtrační konvici pravidelně filtr. Ideálně, pokud si již při její koupi pořídíte několik filtračních patron navíc.

2.      Nízké náklady na pitnou vodu

Filtrování kohoutkové vody za účelem výroby nezávadné pitné vody je mnohem levnějším řešením než kupování vody balené. Není ani potřeba zmiňovat pozitivní dopad na životní prostředí či naše záda, která nebudeme zbytečně zatěžovat nošením těžkých balíků balené vody.

3.      Získáte zdravější a chutnou pitnou vodu

Někteří lidé nepijí kohoutkovou vodu pro její nepříjemnou chlorovou pachuť. Právě tu filtr ve filtrační konvici odstraňuje. Hlavním principem toho, jak funguje filtrační konvice, je totiž zachycení mechanických i chemických nečistot několikastupňovým filtrem, který se však těmito látkami zanese a je potřeba jej čas od času vyměnit. To je ale jen malá daň za kvalitní čistou vodu.